Вторник, 02.03.2021, 02:01Приветствую Вас Гость | RSS
Измаильский СТУДЕНЧЕСКИЙ портал
[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 1 из 1
  • 1
Форум » Учебные заведения Измаила » Измаильский государственный гуманитарный университет (ИГГУ) » Из истории Измаильского государственного гуманитарного ун-та
Из истории Измаильского государственного гуманитарного ун-та
maxterdesignДата: Среда, 02.03.2011, 21:00 | Сообщение # 1
Студент-новичок форумаа
Группа: Администраторы
Сообщений: 51
Репутация: 0
Статус: Offline
Немножко из истории Измаильского государственного гуманитарного университета (на державний мови):

1940 -1950 рр.
Вища освіта в українському Подунав’ї має давню історію.
У серпні 1940 р. на території колишніх Акерманського та Ізмаїльськ. повітів Бессарабії було утворено Акерманську область. 13 серпня 1940 р. уряд України ухвалив постанову про відкриття в м. Акермані (нині – Білгород-Дністровський) учительського інституту з трьома факультетами: мови і літератури; фізико-математичного; історичного. Ректором було призначено Андрія Івановича Снісара. Першого жовтня 250 юнаків і дівчат стали студентами новоствореного інституту. Закінчити навчальний рік зашкодила війна; більше трьох років освітній заклад не працював.
У листопаді 1944 року після звільнення Подунайських земель було прийнято рішення про поновлення роботи учительського інституту.
В 1944-1945 навчальному році педагогічний колектив під керівництвом ректора Віктора Федоровича Семашка працював у складних умовах, оскільки у приміщенні інституту функціонував шпиталь. Не вистачало підручників, паперу, наочних посібників і аудиторного фонду. Серед 12 викладачів був лише один кандидат наук. До навчання приступило всього 44 студенти. У 1945 році вперше випущено 11 учителів.

1951-1963 рр.
Відповідно до Постанови Ради Міністрів УРСР від 11 жовтня 1951 р. інститут з міста Білгород-Дністровський був переведений до Ізмаїла і одержав назву Ізмаїльський учительський інститут.
19 серпня 1952 р. Одеський учительський інститут був об’єднаний з Одеським учительським і реорганізований в Ізмаїльський державний педагогічний інститут.
Його ректором з 1951 по 1958 роки був доцент Дмитро Євдокимович Лобер.
У 1954 р. диплом вчителів 5-7 класів одержали вже фахівців з історії, української мови і літератури, російської мови і літератури, математики та фізики. Це був вагомий внесок у розвиток народної освіти, культурне відродження українського Подунав'я.
У 1955-1956 навчальному році в інституті працювало 43 викладачі, в тому числі 11 з науковими ступенями і вченими званнями. В цей період розпочали свою викладацьку і наукову діяльність ветерани вишу Б.А.Богуславська, О.А.Зарудняк, Б.С.Турі, Ф.Ф.Сім’я, З.С.Сепчева, Л.В.Кирилюк та інші.
На заваді подальшого розвитку інституту стали події, пов'язані з ліквідацією Ізмаїльської області, в результаті чого 1956 року філологічний факультет перевели до Одеського державного університету, а 1959 року фізико-математичний факультет – до Одеського педагогічного інституту. Все це викликало протест з боку громадськості регіону, тому в липні 1956 року наказом Міністерства освіти в Ізмаїльському педагогічному інституті було відкрито факультет підготовки вчителів початкових класів.

1963 – 1967 рр.
У 1963 році завдяки зусиллям ректора Василя Івановича Нефьодова в освітній установі починає діяти факультет іноземних мов з двома відділеннями: англійської та французької мов.
Саме шістдесяті роки слід уважати періодом стабільної розбудови інституту, позитивних набутків у навчально-виховній та науково-методичній роботі.

1967 – 1975 рр.
В цей час ректором інституту був доцент Іван Петрович Никифорчук
В цей період зміцніла матеріальна база інституту – введено в дію новий навчальний корпус, гуртожиток на 520 місць, студенти отримали спортивний та актовий зали, їдальню.
У 1974 р. в інституті відкрито філологічний факультет.
Великої уваги в цей час надавалося зміцненню зв’язків ІДПІ з іншими ВНЗ.

1975 – 1986 рр.
Великий внесок у розвиток ІДПІ зробив його колишній ректор доцент Тичина А.К., який в наш працює є завідувачем кафедри історії України на історичному факультеті.
У 1986 р. був зданий в експлуатацію другий гуртожиток на 446 місць
Стали до ладу лабораторія технічних засобів навчання, лінгафонні й навчально-методичні кабінети, суттєво поповнився книжковий фонд бібліотеки.

1986 – 1996 рр.
З 1987 по 1996 рр. Ізмаїльським державним педагогічним інститутом керували ректори Анатолій Іванович Кавалеров, Володимир Іванович Мельник, Валерій Миколайович Середенко.
У 1991 р. було відкрито факультет української філології та історії.
У 1994 р. в інституті було відкрито аспірантуру.
1 вересня 1995 р. було оголошено перший прийом на інженерно-педагогічний факультет.
У 1996 р. розпочав роботу спец факультет по підвищенню кваліфікації і перепрофілюванню вчителів з вищою освітою.
В цей час активізується науково-дослідна робота. Тільки у 1989 р. було проведено 3 науково-практичні конференції. Започатковується «Науковий вісник Ізмаїльського державного педагогічного інституту» як фахове видання.

1996 – …
1996 року на посаду ректора було призначено Олександра Михайловича Лебеденка, який очолює навчальний заклад і дотепер.
Саме з другої половини 90-х років почався новий етап історії вищого педагогічного закладу освіти в Бессарабії. Починають функціонувати два нові факультети – довузівської підготовки і післядипломної освіти (1999 р.), історичний (2001 р.), якісно покращується кадровий склад, вперше здійснюється набір у докторантуру.
Значно зміцнилася матеріально-технічна база інституту: в розпорядження ВНЗ передано третій навчальний корпус (колишній Ізмаїльський технікум механізації та автоматизації засобів виробництва), з’явилися комп’ютерні класи, лабораторії.
Найвищим досягненням педагогічного колективу навчального закладу стала реорганізація Ізмаїльського державного педагогічного інституту в Ізмаїльський державний гуманітарний університет згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 1 березня 2002 р. (№ 95-р). Зміна статусу є важливим чинником для укріплення ІДГУ як освітнього, наукового та культурного центру українського Подунав’я.
За вагомий внесок у справу підготовки висококваліфікованих кадрів для народної освіти Ізмаїльський державний гуманітарний університет нагороджено Срібною медаллю «Незалежність України».
Сьогодні на 22 кафедрах університету працюють 12 докторів наук, професорів, 108 кандидатів наук, доцентів і 80 викладачів-практиків.
В наш час ІДГУ є провідним освітнім, науковим та культурним центром українського Подунав’я.

МІЖНАРОДНІ ЗВ’ЯЗКИ

Проректором з наукової роботи сьогодні є доцент Савоськіна Т.О.
В університеті виходить власне фахове видання «Науковий вісник ІДГУ», де друкуються статті викладачів університету, а також науковців з усієї України і навіть за її межами.
Науково-дослідна робота викладачів університету зосереджена на дослідженні таких проблем:
• літературні мови та діалекти українського Подунав’я;
• соціально-економічний, історичний та етнокультурний розвиток Півдня України;
• регіональні особливості освіти у полікультурному соціумі українського Подунав’я;
• інвестиційна політика Подунав’я в умовах євроінтеграції України.

Університет підтримує тісні зв’язки з вітчизняними та закордонними науковими і освітянськими центрами: Інститутом української мови НАН України, Інститутом історії НАН України, Інститутом літератури імені Т.Г.Шевченка НАН України, Інститутом педагогіки АПН України, Інститутом літератури (Пушкінський Дім) РАН, Інститутом російської мови імені В.В.Виноградова РАН. Міжнародне співробітництво здійснюється з Державним педагогічним університетом ім. І.Крянге (Молдова), Шуменським університетом «Епископ Константин Преславски» (Болгарія), Великотирнівським університетом ім. Святих Кирила і Мефодія (Болгарія), Південно-західним університетом «Неофит Рилски» (Болгарія), Галацьким університетом «Дунеря де Жос» (Румунія), Галацьким університетом «Данубіус» (Румунія).

Випускники
– Говорова Олена. Призерка Олімпійських ігор (Сідней, 2000). Випуск 1997 р.
– Скомороський Вадим – сучасний український поет. Випускник 1960 р.
– Надія Мовчан-Катрусь – член Спілки письменників України. Випускниця 1966 р.
– Тилилим Олесандр – відомий художник, учасник міжнародних і регіональних виставок. Випускник 1993 р.
– Ольга Новикова – семікратна чемпіонка України з боксу серед жінок. Випускниця 2007 р.

 
maxterdesignДата: Пятница, 04.03.2011, 20:45 | Сообщение # 2
Студент-новичок форумаа
Группа: Администраторы
Сообщений: 51
Репутация: 0
Статус: Offline
Говорят, что университет не случайно стал университетом именно в год Лошади - в 2002 году. Теперь он и звучит как-то забавно, по-лошадиному - ИГГУ biggrin
 
maxterdesignДата: Суббота, 05.03.2011, 17:09 | Сообщение # 3
Студент-новичок форумаа
Группа: Администраторы
Сообщений: 51
Репутация: 0
Статус: Offline
Обращение ректора ИГГУ проф. Лебеденко А.М.: "Ізмаїльський державний гуманітарний університет є центром освіти, науки і культури українського Подунав’я. Авторитет навчального закладу підтверджено багаторічною практикою підготовки фахівців для вітчизняної системи освіти та інших галузей. Серед наших випускників відомі в Україні та за її межами вчителі, вчені, письменники, політичні та державні діячі, спортсмени.

За 70 років діяльності навчальним закладом було проведено велику науково-методичну і виховну роботу: вдосконалювалася структура ВНЗ, якісно покращувався кадровий склад, вводилися нові спеціальності, розширювалися напрями фундаментальних наукових досліджень, налагоджувалося співробітництво з науковими центрами і провідними університетами України та Європи, зміцнювалася матеріально-технічна база.

Основу сучасної концепції розвитку ІДГУ становить підготовка висококваліфікованих фахівців, конкурентоспроможних на ринку праці, впровадження існуючих і створення нових інформаційно-комунікаційних технологій, модернізація науково-дослідної діяльності, інтеграція ВНЗ у європейський освітній, науковий та інформаційний простір.

Переконаний, що поставлена мета буде досягнута. Запорука цьому – потужний професорсько-викладацький склад університету, креативність, мобільність та ентузіазм студентської молоді".

 
Форум » Учебные заведения Измаила » Измаильский государственный гуманитарный университет (ИГГУ) » Из истории Измаильского государственного гуманитарного ун-та
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск: